oszczednie

Warte Uwagi

Wzorcowo przetworzone owoce z acai w postaci soku

Gdy świat zachodni zdecydował się zbadać ten nieduży, drobny owoc, to zaczęło się okazywać, że jest on ogromną składnicą witamin, składników odżywczych i minerałów. Niedużo występuje roślin, jakie poszczycić się będą mogły taką ich zawartością, trudno się więc dziwić, iż w szybkim tempie uzyskały ogromną popularność.

Niewielkie jagody Acai zawierają dużą ilość węglowodanów, białka i błonnika, ale poza tymi tradycyjnymi składnikami zawierają dodatkowo polifenyle i antyoksydanty - a są to substancje niezwykle potrzebne dla naszych organizmów. Polifenyle wspomagają pracę układu krwionośnego, z kolei antyoksydanty niszczą większość wolnych rodników, chroniąc dzięki temu przed ich niekorzystnym działaniem na organizmy ludzi.

Popraw stan zdrowia pijąc soki

Dziś różne produkty z jagód Acai sprzedawane są na całym świecie, a jedną z najpopularniejszych ich form stały się soki. Można je spożywać tak naprawdę każdego dnia i są świetnym dopełnieniem zwykłej diety, ponieważ posiadają w zasadzie wszystkie związki i substancje, znajdujące się w świeżej jagodzie.

Soki sprzedawane w dobrych sklepach nie zawierają niepożądanych słodzików i konserwantów, więc będą mieć dokładnie takie same właściwości zdrowotne, jak pozostałe oferowane produkty zawierające jagody Acai. O dobroczynnym wpływie tych owoców na serce, naczynia krwionośne i ochronę przed rakiem wspominane było powyżej, lecz to jedynie niewielka część ich zadziwiających właściwości. Są one pełne witamin z grupy B, E i C, nienasyconych kwasów tłuszczowych, jakie powinny być wymagane do prawidłowej pracy mózgu i minerałów, o czym więcej w artykule http://grzegorzdeuter.pl/sok-z-acai-super-owoc-z-ameryki-poludniowej/

Obecność tych substancji podnosi także naturalną odporność i stymuluje organizm do przeciwstawiania się chorobom. Dla wielu osób ogromnie pożądana może być też rola wspomagająca odchudzanie - sok z Acai oczyszcza organizm z niebezpiecznych związków i ma działanie oczyszczające, przez co świetnie pomaga przy utracie masy ciała, jest przy tym smacznym dodatkiem żywieniowym.