oszczednie

Ciekawostki

Wolność finansowa

Wolność finansowa - ten zwrot dla całego szeregu jest celem, do którego dąży poprzez kompletne życie. Ale przede wszystkim na czym polega sukces życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu witalnego?

Jakże określić, czy komuś udało się takowy osiągnąć a także nie? Jakich kryteriów trzeba wykorzystać, aby detalicznie nazwać istnienie i wielkość triumfu? Pytanie zawarte w tytule tego teksu zdaje się statystyczne i postawione w zasadzie retorycznie. Lecz zaledwie z pozoru.

Wolność finansowa minimalisty

Po sekund namysłu rzeczywiście każdy dotrze do wniosku, że nie jest nietrudno nazwać moment, w którym można z pełną determinacją ogłosić, iż życiowy sukces stał się obcym udziałem. Dla całego szeregu ludzi prostym, i przede wszystkim jedynym, sposobem na określenie spełnienia triumfu witalnego przez daną postać jest spojrzenie na jej status majątkowy. Jeśli cechuje się on przydatną ilością zer na koncie akceptują oni, że osoba taka osiągnęła niezależność i sukces finansowy, a zatem i witalny.

Zdaje się jednakże, iż jest to zbyt niedbałe nastawienie do tej idei. Ponieważ co w tym momencie ogłosić o osobie, która stała się bogata dzięki zwyciężonej w totolotku? Z pełną pewnością wypełnia ona warunek o stosownej ilości zer na koncie. Czy tymczasem pójście do kolektury i usunięcie paru cyfr, dzięki z jakiego powodu wygrywa się fortunę, przysparza podstawy do stwierdzenia o tym, że wygrywający spełnił triumf witalny?

Raczej nie - wszak nie było to efektem jego robocie oraz nadzwyczajnych zdolności, a jedynie zrządzeniem żywota. Joe Vitale autor książek motywacyjnych oświadcza, że jeżeli pozbędziemy ograniczających się nas uprzedzeń i agregatów jesteśmy w mocy uczynić i spełnić przeważnie wszystko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do sukcesu. Z pewnością potrzebna jest prócz tego także niewzruszona konsekwencja i upór, jednakże swoje nastawienie i namówienie o możliwości sięgania wszelakich założonych motywów to podstawa.

Nieraz w tym kontekście cytuje się prawo przyciągania, według którego nasze indywidualne postępowanie rozstrzyga to jak wygląda rzeczywistość. Tym samym też można wyciągnąć prosty morał, że tryumf żywotny to w zasadzie umiejętność osiągania wszelkich zdecydowanych celów. O ile uspokoimy taką biegłość, wszystkie inne fałszywe żywotne tryumfy, takie takich jak majętność, osiągniemy w przelocie.